Průběžná zpráva o prázdninovém závodění

24.07.2014 22:00

I o prázdninách se běhají orienťácké závody. A jak se nám zatím daří?

Začátkem července se konaly třídenní závody v Sedmihoří. V těžké konkurenci přes 20 závodníků běhal výborně Sam - celkové 7.místo podtrhl vítězstvím v závěrečné etapě! Pěkné 5. a 9.místo mezi 13 soupeřkami v etapách má na kontě Adélka. O závodech se více dočtete zde: https://lpm.zcu.cz/sedmihori/

V sobotu 12. července se v Mariánských Lázních konal 2. ročník běhu městem Spa-Run. Adélka v mločích barvách vyhrála kategorii děvčat (ročníky 2002-5), páté místo obsadil Adam Postránský (kat. chlapci r. 2006 a mladší), šestá skončila Lucie Fišáková ve stejné kategorii dívek. Výsledky zde: https://www.sparun.wz.cz/50D9E7BD-8000-4173-8533-905105EC3309.html

O týden později se u Jihlavy běžely třídenní HSH Vysočina Cup. Terén na Vysočině nám zřejmě vyhovuje, tratě byly mapově těžké. V D10 se mezi 18 závodnicemi blýskla Maruška 3.místem v 1.etapě. A protože vyhlašovaly pouze vítěze etap (což jí hrozně mrzelo), tak se naštvala a ve druhé etapě předvedla ještě lepší výkon a úžasné 1.místo bylo její! V nedělní třetí etapě už bohužel nemohla startovat (to už začínal dětský tábor), čímž určitě udělala radost svým soupeřkám. Na startu se v kategorii H16 objevili dva čerství účastníci mistrovství Evropy dorostu, navíc dalších 8 běžců s A licencí. Vojta proto nepatřil k favoritům. O to lépe se nyní hodnotí jeho výkon - ve dvou etapách na 4.místě, celkově 5.místo! Vašík v H14 a Břéťa v H12 sice nebojovali o přední umístění, ale s jejich výkony na těžkých tratích jsem taky velmi spokojen. Více o závodech zde: https://obchrast.com/nz.php?nzid=983&co=0