Olympiáda - závěr

25.01.2014 00:03

Takové stručné mločí zhodnocení:

6. zimní olympiáda dětí a mládeže se konala v Novém městě na Moravě. Poprvé byl mezi sporty zařazen lyžařský orientační běh. V každé kategorii startovalo vždy nejlepších 28 závodníků nebo štafet z celé ČR. Z M.L. se v rámci výpravy Karlovarského kraje zúčastnili 4 závodníci: Vojta v H16, Vašík v H14 a Kačka s Martinou v D14. Senzačního úspěchu dosáhl Vojta 5.místem ve sprintu! Velmi kvalitní výkon zopakoval i ve středečním middlu, kde i přes dvě chyby v postupech uhájil místo v první desítce startovního pole. Middle vyšel i Kačce - v kategorii D14 (sama věkem ještě D12) vybojovala skvělé 13.místo! Spolu s Vašíkem pak doběhli na 17.místě ve čtvrteční štafetě (nebýt nešťastného pádu Vašíka na sběrce, tak dojeli na 15.místě). Vašík v H14 zvládl oba individuální závody kolem 20.místa, stejně tak Martina v D14. Všem se LOBy moc líbily. Pouze 4 sporty získaly body pro náš kraj v hodnocení krajů - orientační běh je mezi nimi. Pouze 7 sportovců z kraje získalo body - Vojta je mezi nimi. MLOCi byli na olympiádě úspěšní! Blahopřejeme všem.

Výsledky, mapy, fotky jsou k nalezení na facebooku nebo na stránkách pořadatele: https://osn-cz.eu/zodm-2014-lob/

V předchozích aktuálních článcích jsem opravil některá fakta podle oficiálních výsledků.