mladí mloci na závodech v sousedních oblastech

14.04.2014 22:36

Prázdné místo v kalendáři západočeské oblasti zlákalo některé mladé MLOKy k závodům v sousedních oblastí. Kačka s Jonášem vyrazili na závody Ještědské oblasti do Teplic. Kačka v sobotu doběhla na hezkém 4.místě mezi 14 soupeřkami v D14 (!) Jonáš mezi 5 soupeři v H10 slavně zvítězil. https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=2462

Na mistrovství Prahy ve sprintu se zajel podívat Vojta. I když se konalo na sídlišti Chodov, tak trať byla orientačně náročná, rychlá, hezká. Vojtovi se podařilo proletět trať pouze s jedinou větší chybou (takže úspěch:-) a bylo z toho v konkurenci 20 borců v H16 velmi pěkné 5.místo. https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=2459

V neděli se v Jevanech konal závod pražského žebříčku na krátké trati. Mapa byla precizní, tratě mapově náročné. Riskantní postupy "na náhodu" se málokdy vyplatily - většinou končily víceminutovými dohledávkami.  Vojta po téměř bezchybném a rychlém výkonu doběhl v konkurenci 21 dorostenců na skvělém 2.místě! K Vojtovi se v neděli přidali i jeho sourozenci. Vašík uplatnil natrénované dohledávky (metodou jistého bodu) a pouze s třemi malými chybami dosáhl v konkurenci 32 kluků v H14 na úžasné 8.místo. Maruška v D10 ve velmi slušném čase přiváží z Prahy 12.místo. https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=2466