Pěkné výsledky z dalšího závodu žebříčku B: Vojta druhý, Jonáš třetí, Maruška čtvrtá

20.05.2014 22:00

O víkendu jsme poměřili síly se soupeři z celé ČR i zahraničí v bývalém vojenském prostoru Ralsko u obce Rokytá. Závodu se účastnilo přes 1.700 závodníků. Počasí bylo v sobotu přímo hnusné, v neděli aspoň nepršelo.

Sobotní tratě byly poznamenány deštěm, do prudkých kopců to klouzalo, do cíle dobíhali všichni vyčerpaní.

Výborného výsledku dosáhla 4.místem Maruška v D10, v neděli se pokusila o útok na stupně vítězů, zkoušela zkraciování lesem, ale azimut nemá ještě tolik zažitý. Jonášovi se v těžkých sobotních podmínkách tolik nedařilo - vynahradil si to v neděli 3.místo v H10. Stabilní vynikající formu potvrdila Kačka v kategorii D14B. Mezi 60 soupeřkami doběhla na 27. a 24.místě a pomalu se v žebříčku B posouvá vzhůru k senzačnímu výsledku. Vašík zaběhl tratě v solidních časech, ale na superrychlé soupeře to zatím nestačí  - ti nejlepší v H14 již probíhají trať
rychlostí kolem 6 min/km! Sobotní závod se Vojtovi v H16B nevydařil - na náročné rozbahněné trati se dopustil několika chyb a s 10.místem nebyl spokojený. Doslova pravil: "Dnešní výkon si teda za rámeček nedám". Vše si vynahradil v nedělní krátké trati 2.místem, k úplné spokojhenosti mu chybělo 45 vteřin (ztráta na vítěze).

Výsledky, rozbory postupů a rozličné fotky jsou zde: https://tur.cz/pekneprazdniny/index.php?page=za-2014-novinky