Jak to vidí ... stavitel sobotní klasiky

03.09.2015 12:00

Na začátku září je otázkou, jakou formu si přes horké léto uchovali naši reprezentanti a jak potrénovala mladší generace. Vzhledem k délce tratí může rozhodnout i počasí. Očekávám, že proměnlivé terénní podmínky by mohly nahrávat dravému mládí.

Mezi muži je největším favoritem švýcarský reprezentant Rollier. Jaké postupy bude volit jeho největší soupeř Šedivý? Bude chtít vedoucí pozici v českém rankingu opouštět Nykodým? S vyhlášením vítězů raději počkáme i na posledního startujícího Davida Procházku. Očekávám, že do bojů o vítězství promluví více borců z mladší generace. Co třeba Semík na stupních vítězů?

V ženské elitě favorizuji Horčičkovou. K dalším favoritkám patří úspěšné reprezentantky Knapová, Kabáthová, Omová a nemůžeme přehlédnout ani Denisu Kosovou. Teprve v cíli poznáme, jak s jejich ambicemi zamává zajímavé rozlosování startovní listiny.

Náročná trať H20A bude sedět mladým bojovníkům. Při neúčasti Hubáčka se o prvenství porvou Kettner s Horákem. Tajným koněm by mohl být Valeš z Plzně. Je těžké tipovat favoritky v D20A. Na stupních by neměla chybět Hiršová a možná se pěkného výsledku dočkáme i od sester Šikových.

Mezi staršími dorostenci je tradičně mnoho favoritů, ale vyhrávají většinou ti samí. Mistrovství ČR je až za 3 týdny, tak uvidíme, jak mají vyladěnou formu. Časové rozdíly mezi třetím a osmým místem nebudou velké. Na bednu tipuji pořadí Sýkora, Vandas, Navrátil. V D18A není o favoritce žádných pochyb: Tereza Čechová! Na vyhlášení bychom s ní mohli vidět i Terezu Novákovou a asi tak pět dalších holek. Bylo by překvapením, kdyby se prosadila Argalášová?

V mladších dorostencích se netipuje jednoduše. Vyhrát může klidně až osm borců. Letošnímu žebříčku vládne brněnský Hlaváč, trať by mohla sednout i Křivdovi. Předběhne je někdo další dobře trénovaný? V D16A jsou dvě favoritky: Janošíková a Chaloupská. Koho dalšího s sebou vezmou na stupně vítězů prostě odhadnout nedokážu, u této kategorie by se mohlo urodit i nějaké zajímavé překvapení.

L.